Kapıda Ödeme

Kapıda Ödeme

“Kapıda Nakit Ödeme” ve “Kapıda Kredi Kartıyla Ödeme” seçeneklerine ilişkin bilgilendirme metni ve sıkça sorulan sorular ve cevaplar aşağıda sunulmuştur.

Kapıda ödeme için ekstra bir ücret ödemem gerekli mi?

Kapıda Ödeme (Tahsilatlı Gönderi) Hizmet Bedeli KDV dâhil 4.50 TL’dir. Bu tutar, kargo şirketine ödenmektedir ve bu hizmet bedelinin %50’si şirketimizce karşılanmaktadır. Müşterilerimize yansıtılan tutar, indirim düşüldükten sonra oluşan meblağdır.

Kapıda ödeme seçeneğinden faydalanmak için bir üst limit var mı?

Kapıda ödeme seçeneği üst limiti 1.000 TL olup, bu tutarı aşan siparişlerde Kapıda Ödeme hizmeti sunulamamaktadır.

Kapıda Ödeme yöntemiyle siparişimi nasıl oluşturabilirim?

Siparişinizin ödeme safhasına geldiğinizde ödeme tipi olarak “Kapıda Ödeme-Kredi Kartı” veya “Kapıda Ödeme-Nakit” opsiyonlarından birini seçmeniz yeterlidir.

Kapıda kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim?

Ürünlerinizi kapıda nakit veya kredi kartı ile ödeme yaparak teslim alabilirsiniz. Tercih ettiğiniz ödeme türüne göre, “Kapıda Ödeme-Kredi Kartı” veya “Kapıda Ödeme-Nakit” opsiyonlarından birini seçmeniz gerekmektedir.

Kapıda kredi kartıyla yapacağım ödemelerde taksit imkânından faydalanabilir miyim?

Kredi kartına taksit imkanı yalnızca web sitemizden yapılan çevrimiçi ödemelerde geçerlidir. “Kapıda Ödeme-Kredi Kartı” seçeneğini tercih etmeniz halinde, tahsilatın kargo şirketi tarafından gerçekleştirilecek olması nedeniyle, taksit yapılamamaktadır.

Kapıda Ödeme ile oluşturduğum siparişi nasıl iade edebilirim?

Teslim aldığınız kullanılmamış, zarar görmemiş ve etiketi üzerinde olan ürünlerinizi faturası ile birlikte 15 gün içerisinde, siparişinizi size teslim etmiş olan kargo şirketine ücretsiz olarak geri teslim edebilirsiniz. İade talepleriniz için “İletişim” bölümünden bizimle temasa geçmeniz halinde, mümkün olan en kısa sürede geri dönüş yapılarak, süreç başlatılacaktır. Hijyen bandı çıkarılan veya hijyen koşulları bozulan ürünlerde iade ve değişim yapılamamaktadır.

Kapıda Ödeme ile satın aldığım ürünlerin iadesinde, Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli de iade edilecek mi?

Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli, tahsilat hizmetinin kargo şirketi tarafından verilmesi nedeniyle, ilgili firma tarafından talep edilen bir ücrettir ve kargo şirketine ödenmektedir. Siparişin teslimi sırasında bu hizmet sunulmuş olduğu için, ürünlerin iadesi durumunda hizmet bedeli iade edilememektedir. Önemli Not: Hizmet bedelinin %50’si şirketimizce karşılanmaktadır. Müşterilerimize yansıtılan tutar, indirim düşüldükten sonra oluşan meblağdır ve iptal durumunda, şirketimizce kargo firmasına ödenen tutar da iade alınmamaktadır.

Kapıda Ödeme ile gerçekleştirdiğim siparişin iptali/iadesi durumunda, sipariş bedelinin iadesi ne şekilde yapılmaktadır?

İade talebi durumunda ücret iadesi tarafınıza Havale/EFT ile sağlanır. Kapıda Ödeme seçeneği ile yapılan ödemelerde iade ve iptal işlemleri için banka hesap bilgilerinizin ibrazı zorunludur.

Kapıda Ödeme hizmetini hangi kargo şirketi vermektedir?

Kapıda Ödeme seçeneğine ilişkin anlaşmalı olduğumuz şirketler, Yurtiçi Kargo ve UPS’tir.

Hangi ürünlerde Kapıda Ödeme hizmetinden yararlanabilirim?

Sitemizde bulunan tüm ürünlerde Kapıda Ödeme hizmetinden faydalanabilirsiniz. Kargo işlemi diğer markalar tarafından yapılan bazı ürünlerde ise kapıda ödeme imkânı sunulamamaktadır.

Siparişiniz tarafınıza teslim edilirken, bizim adımıza sizden ödeme alınarak tarafımıza iletilmesi hizmeti kargo şirketi tarafından sağlanır. Kargo yetkilisi, müşteriye ait kimlik kartı ibrazını görmeden, ürünü hiçbir şekilde teslim etmemelidir.

Ödeme yapmadan önce kargo yetkilisinden kimlik ibrazı isteme hakkınız vardır.

Ihlamur Medikal